V rámci podpory spotřeby mléka, ovoce a zeleniny je naše škola již několik let zapojena do projektů Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol. Při jejich realizaci spolupracujeme s firmou COME vending s.r.o., která u nás také provozuje chladící automaty Happysnack.

Letos tento projekt doznal významné změny, jsou do něj nově kromě 1. stupně zapojeni i žáci od šesté do deváté třídy. V rámci projektu budou žáci naší školy dostávat dvakrát měsíčně zdarma  neochucené polotučné mléko v kelímku 250ml a dvakrát měsíčně ovoce, zeleninu nebo ovocnou šťávu či džus. Lze předpokládat, že od listopadu se budou distribuovat i jiné produkty: čerstvé sýry, jogurty, acidofilní mléka, vybrané produkty v BIO kvalitě. Mléko a ovoce mají žáci spotřebovat nejlépe hned ve škole.

Nové zprávy o projektu můžete sledovat na webu www.happysnack.cz

Informace o projektu jsou také k dispozici na webu SZIF – Státního zemědělského intervenčního fondu – http://www.szif.cz/irj/portal/szif/podpora-spotreby-skolniho-mleka.