Po celoroční přípravě, sběru materiálů, finančním zajištění a samotné realizaci se nám podařilo ve spolupráci s Muzeem Těšínska a Městem Jablunkov dokončit a vydat publikaci věnovanou století českého školství v Jablunkově. V publikaci najdete nespočet dobových fotografií a historické informace z jednotlivých období stoleté historie od roku 1921 až po rok 2021. Autory publikace jsou historici Muzea Těšínska PhDr. Radim Jež, Ph.D. a Mgr. Ilona Pavelková, Ph.D. Cena publikace činí 300 Kč a můžete si ji od 10. 1.2022 zakoupit na sekretariátu školy v Po – Stř od 7.00 do 15.00 hod (zvoňte na zvonek, p. Rylková, p. Pyszková), a dále v provozní době Informačního centra v Jablunkově – JACKI a Knihkupectví Jablunkov na Mariánském náměstí. Pevně doufáme, že se vám bude publikace líbit a stane se součástí knihovny nejen Jablunkovanů. Děkuji našemu zřizovateli Městu Jablunkov za poskytnutí dotace na vydání publikace ve výši 299 000,- Kč a Muzeu Těšínska za velmi kvalitní spolupráci. Pavel Kantor, ředitel školy